wydarzeniaOpiekunki dziecięce edukują przedszkolaków


   Dzieci od najmłodszych lat, muszą mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.  W dniu 4 października „Medyk” gościł w murach szkoły dzieci z grupy przedszkolnej w Broniewicach.  Uczennice z kierunku opiekunka dziecięca pod opieką  Marii Barszczak oraz Moniki Kurzawy nauczały zasad udzielania pierwszej pomocy.

   Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w stanach zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

   Edukacja odbywała się w atrakcyjnej, zabawowej formie. Dzieci z dużym zaangażowaniem oraz entuzjazmem uczestniczyły w  licznych konkursach i ćwiczeniach pozorowanych. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Inowrocławiu  stwarza  możliwość kształcenia właściwych nawyków u dzieci, licząc, że w przyszłości, udzielenie pierwszej pomocy, nie będzie dla nich stanowiło bariery trudnej do pokonania.

   Na potwierdzenie odbytego szkolenia przedszkolaki  otrzymały  dyplomy  „Małego Ratownika”        oraz medale  z rąk Pani Dyrektor Urszuli Majewskiej.