wydarzeniaWarsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy


   Uczniowie z  „Medyka” ponownie zorganizowali dla dzieci zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Broniewicach, które odbyły się 7 października 2016 roku  poprowadzili uczniowie z kierunku opiekunka dziecięca oraz technik masażysta  pod kierunkiem Moniki Kurzawy i Marii Barszczak.

   Podczas zajęć, uczniowie  mogli poczuć się jak  ratownicy. Dzieci pod czujnym okiem  instruktorów  uczestniczyły w sytuacjach  pozorowanych  na stanowiskach:

  • udzielanie pierwszej pomocy w krwotokach- Wioletta Domagalska, Joanna Pietruszka,
  • udzielanie pierwszej pomocy w złamaniach- Emilia Krysztofiak, Joanna Piekut,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa, AED- Weronika Prill, Aleksandra Lewandowska,
  • udzielanie pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej- Żaneta Dudziak, Kuba Tomczyk.

   Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia.  Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Uczestnicy  spotkania otrzymali  „Dyplom Młodego Ratownika.

   Szkolenie  miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.