wydarzeniaObchody Światowego Dnia Walki z Otyłością


   W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością w „Medyku” 29 października 2016 roku, zorganizowano spotkanie pod hasłem: „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Głównym celem obchodów święta było uświadomienie uczestnikom, że zdrowy styl życia to nie tylko odpowiednio zbilansowana dieta, ale również aktywność fizyczna. Zagadnienie zdrowego stylu życia przedstawiono kompleksowo, dzieląc spotkanie na dwie części.

   W pierwszej, odbyły się indywidualne konsultacje z dietetykiem mgr Eweliną Miturską – Maj. Porady obejmowały oznaczenie głównych parametrów takich jak: podstawowa i całkowita przemiana materii, wskaźnik typu otyłości WHR, zawartość tkanki tłuszczowej, należna i rzeczywista masa ciała. Indywidualne spotkania pozwoliły na określenie stanu i sposobu odżywienia, identyfikację błędów żywieniowych poszczególnych osób oraz wskazań do zmiany sposobu żywienia.

   Drugą część spotkania, zajęcia „Zumby” zorganizowała mgr Anna Rybacka-Figaj, poprowadziła instruktor Pani Aleksandra Kowalczyk, słuchaczka kierunku technik sterylizacji medycznej. „Zumba” to coraz bardziej popularna aktywność fizyczna, zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku, ćwiczenia angażują do pracy wszystkie partie mięśni. Zajęcia pomogły w pozbyciu się wszelkich stresów, a także sprawiły, że uczestniczki poczuły się zrelaksowane oraz pełne przyjemnych wrażeń  z udziału w tego typu aktywności fizycznej.

   Konsultację z dietetykiem oraz zajęcia „Zumby” cieszyły się dużym zainteresowaniem.