wydarzeniaSeminarium pod hasłem „Cukrzyca nie ogranicza drogi do sukcesu - Michał Jeliński mistrz świata oraz olimpijczyk w wioślarstwie”


   W piątek, 18 listopada 2016 r. w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyło się seminarium naukowe pod hasłem „Cukrzyca nie ogranicza drogi do sukcesu” z udziałem Michała Jelińskiego mistrza świata, olimpijczyka w wioślarstwie.

   Cukrzyca uważana jest za chorobę cywilizacyjną zagrażającą ludziom na całym świecie bez względu na wiek czy płeć. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w 2030 roku liczba diabetyków wyniesie aż 380 milionów, tj. o ponad 120 mln więcej niż obecnie.

   W pierwszej części seminarium, trudną problematykę związaną z cukrzycą, przedstawili zaproszeni goście, Pani Lucyna Hotloś lekarz internista, diabetolog  z wykładem „Aktywność fizyczna – wpływ na życie cukrzyka” oraz Michał Jeliński z wykładem „Wysiłek fizyczny, a kariera sportowa” oraz Pani Jolanta Rutkowska przedstawicielka firmy Roche z wykładem „Insulinoterapia za pomocą osobistej pompy insulinowej”.                                          

   Drugą część warsztatową spotkania edukacyjnego poprowadzili nauczyciele „Medyka”:

  • Ewelina Miturska-Maj – „Dieta w cukrzycy”;
  • Beata Pawlak – „Insulinoterapia za pomocą wstrzykiwaczy”.

   Na zakończenie konferencji wysłuchaliśmy koncertu muzycznego w wykonaniu Aleksandry Kowalczyk, słuchaczki naszej szkoły oraz uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

   Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konferencji.

   Społeczność „Medyka” jest przekonana, że spotkane zwiększyło świadomość uczestników wobec zagrożeń cukrzycą.

Autorzy tekstu: Monika Kurzawa,  Monika Kwaśniewska-Adryan

Fotografie: Dariusz Antczak

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.