wydarzeniaPrzedszkolaki ponownie w „Medyku”


   Boisz się, że wpadłabyś w panikę, gdyby ktoś na ulicy zasłabł? Nie wiesz, ile razy uciskać serce, a ile razy wykonać sztuczny oddech? Ale to wcale nie znaczy, że twoje dziecko też nie będzie wiedziało, co robić. Przeciwnie, może świetnie dać sobie radę.

   Dorośli mają więcej lęków. Dzieci, które często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć je prostego schematu ratowania życia. Jedyny błąd, który możemy popełnić, to nie zrobić nic!

   Już po raz kolejny „Medyk” prowadził zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla dzieci  w wieku przedszkolnym.  Tym razem w murach Centrum, 16 maja gościły dzieci z  Przedszkola nr 14 Muzyczna Kraina. Zajęcia zabawowo-edukacyjne przeprowadziły uczennice z kierunku opiekunka dziecięca pod kierunkiem Moniki Kurzawy.

   Podczas zajęć, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się  w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem  instruktorów mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Uczestnicy spotkania otrzymali „Dyplom Małego Ratownika” oraz pamiątkowy medal.

   Im wcześniej zaczniemy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy i im częściej będziemy to potem powtarzać, tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A to bardzo ważne, bo komórka mózgu nie może być w stanie niedotlenienia dłużej niż cztery minuty. Szybka pomoc ratuje życie. Mamy nadzieję, że to szkolenie będzie wartością na przyszłość.