wydarzenia„Medyk” włączył się do obchodów „Onko-Dnia WyGraj z Rakiem”


   W  ramach  profilaktyki przeciwnowotworowej, 23 lutego 2017 roku  w  inowrocławskim  Teatrze Miejskim odbył się „Onko-Dzień WyGraj z Rakiem”.  W programie zaplanowano konsultację ze specjalistami, prelekcję, pojawili się również goście świata artystycznego, między innymi Katarzyna Grochola oraz artyści piwnicy Pod Baranam.

   W obchody „Onko Dni”, aktywnie włączyła się społeczność Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu. Uczennice kierunku  opiekunka dziecięca, prezentowały zasady  udzielania pierwszej pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Przygotowano wystawę prac wykonanych przez uczniów „Medyka” z kierunku terapeuta zajęciowy. Ponadto uczniowie kierunku technik masażysta  propagowali zbliżającą się akcję dawstwa komórek macierzystych szpiku kostnego- DKMS, która odbędzie się 2 marca 2017 roku  w godzinach od  900 do 1500 w ramach obchodów „Dnia Medyka” przy ulicy Gabriela Narutowicza 53 w Inowrocławiu.

   Impreza wzbudziła duże zainteresowanie, a nasze uczestnictwo w tym szczytnym spotkaniu przyczyniło się do wzbudzenia zainteresowania udziałem w „Dniu Medyka” oraz pozyskaniem potencjalnych dawców szpiku kostnego.