wydarzeniaSIEDEMNASTA MINI SPARTAKIADA „JA TEŻ POTRAFIĘ” JUŻ ZA NAMI


    Już po raz siedemnasty odbyła się zorganizowana przez Przedszkole integracyjne „Słoneczko” w Inowrocławiu MINI SPARTAKIADA  „Ja też potrafię”. Niepełnosprawne dzieci z Inowrocławia i Kruszwicy wzięły  udział  w zorganizowanych konkurencjach sportowych. Głośny doping zapewniły licznie zgromadzone przedszkolaki z zaproszonych przedszkoli z terenu Inowrocławia i okolic.

   Cztery drużyny w asyście wolontariuszy zmierzyły się łącznie w pięciu konkurencjach. Był też wspólny przemarsz, hymn i pokaz tańca. Na koniec na każdego uczestnika zawodów sportowych czekał medal. Zmagania oceniało dwuosobowe jury. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali między innymi  wolontariusze z „Medyka”. Nasi uczniowie byli pomocną dłonią dla dzieci w trakcie wykonywania wszystkich konkurencji sportowych. Brali czynny udział w przygotowaniu imprezy sportowej jak  również zadbali o miłą atmosferę w trakcie zabaw. Udział w tej imprezie to ogromne wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej. Jesteśmy  bardzo dumni i cieszymy się, że mamy zaszczyt włączania się w akcję niesienia pomocy dzieciom.

   W czasie tegorocznej mini spartakiady opiekę nad wolontariuszami sprawowały:
mgr Barbara Ruczkowska, mgr Monika Kurzawa, mgr Anna Rybacka - Figaj, mgr Elżbieta Orzechowska oraz  mgr Anna Dobecka.

   Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z wydziału I i II rok technik masażysta, II rok opiekunka dziecięca oraz II rok terapeuta zajęciowy, którzy towarzyszyli dzieciom w czasie spartakiady.