wydarzeniaWarsztaty w zakresie nauczania niesienia pierwszej pomocy w Szkole Rzemiosła


   Już po raz kolejny „Medyk” angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia w regionie. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie i edukacji w zakresie niesienia pierwszej  pomocy.

   W czwartek 18 maja 2017 roku, młodzież z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, uczestniczyła w Dniu Profilaktyki pn. "Bezpieczne wakacje". Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu.

   Podczas spotkania uczniowie „Medyka”: Joanna Pietruszka, Katarzyna Waszkiewicz, Żaneta Dudziak, Sara Reimann, Patrycja Gajewska pod kierunkiem Moniki Kurzawy oraz Moniki Kwaśniewskiej-Adryan,  zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zdobyte informacje mogli wykorzystać podczas ćwiczeń na stanowiskach pozorowanych 
z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.  Była to doskonała okazja do przećwiczenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED, zabezpieczenia ran i złamań. Młodzież miała również okazję wczuć się w rolę poszkodowanego dzięki wykorzystaniu  zestawu do pozoracji ran. 

   Uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem przystąpili do ćwiczeń, motywowani  faktem iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.