wydarzenia„Bezpieczna majówka” z Medykiem


   Długi weekend majowy przed nami. Dla wielu z nas jest to okres wyjazdów, spotkań z rodziną, znajomymi, czas dobrej zabawy. Należy jednak pamiętać aby majówka była czasem udanego wypoczynku musimy zadbać o bezpieczeństwo.  W sobotę 14 kwietnia 2018 r. w kolejnym cyklu spotkań edukacyjnych „Porozmawiajmy o…” w czytelni biblioteki Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego rozmawiano na temat bezpieczeństwa.

   Opiekunowie cyklu Monika Kwaśniewska- Adryan i Monika Kurzawa tym razem do współpracy zaprosiły naczelnika  Wydziału Ruchu Drogowego Sebastiana Górskiego oraz  st. sierż. Michała Parzyszkę z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Panowie   omówili tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku i zasady zachowania się w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń w miejscach publicznych.

   W czasie spotkania młodzież uczestniczyła w  eksperymencie  z wykorzystaniem alkogogli. Okulary będące idealnym narzędziem dydaktycznym, pozwoliły uczestnikom poczuć realistyczne wrażenie zawrotów głowy, zmniejszoną koordynację wzrokowo-ruchową i ograniczone  zdolności motoryczne. Uświadomiło to  zebranym na ile niebezpieczne może być poruszanie się, prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub innych środkach odurzających. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych  uczestników  ruchu drogowego, czyli  pieszych i rowerzystów. Promowali noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza miastem, ale również w ruchu miejskim.

   Podsumowaniem seminarium była dyskusja. Spotkanie zakończył apel  o rozsadek podczas wypoczynku.  Serdecznie dziękujemy gościom za przyjęcie naszego zaproszenia.