wydarzenia„Medyk” pomaga – kolejna minispartakiada dla dzieci niepełnosprawnych „Ja też potrafię” za nami!


   Kilkudziesięciu młodych sportowców i kilkuset kibiców wzięło udział w organizowanej już po raz XVII  minispartakiadzie dla dzieci niepełnosprawnych, która 16 maja, odbyła się w hali widowiskowo-sportowej. Głównym organizatorem imprezy było miejscowe Przedszkole "Słoneczko" z Oddziałami Integracyjnymi.

   Tradycją jest to, że Medyczno –Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Inowrocławiu od wielu lat aktywnie współpracuje z Przedszkolem Integracyjnym „Słoneczko” w Inowrocławiu oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Nie zabrakło Nas i tym razem.

   Wesoło i kolorowo było już od samego początku, kiedy to przy dźwiękach muzyki odbyło się powitanie małych bohaterów. Mali wzrostem, ale wielcy siłą, zapałem i uśmiechem. Cztery drużyny złożone z przedszkolaków stanęły w sportowe szranki. Wspomniane drużyny tworzyły dzieci w wieku od 4 do 10 lat uczęszczające do placówek integracyjnych w Inowrocławiu i Kruszwicy. Walka na parkiecie była zacięta. Niepełnosprawne maluchy musiały pokonać aż 5 torów z przeszkodami.

   Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze z „Medyka”. Nasi uczniowie z kierunku:  technik masażysta,  terapia zajęciowa, opiekunka dziecięca oraz  opiekun medyczny byli wsparciem dla dzieci w trakcie wykonywania wszystkich konkurencji sportowych. Brali też  czynny udział w przygotowaniu imprezy sportowej jak również zadbali o miłą atmosferę w trakcie zabaw. W czasie tegorocznych zawodów opiekę nad wolontariuszami sprawowali nauczyciele Centrum.

   Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy asystowali dzieciom w czasie spartakiady.