wydarzenia„Odkrycie”


   Życie potrafi przynosić nam mnóstwo niespodzianek. Czasem taką niespodzianką jest talent, który nieodkryty czekał, aż będzie mógł wykiełkować i pokazać się światu w całej okazałości.

   Pani Sylwia Szczuraszek od zawsze lubiła rysować. Jako mała dziewczynka kopiowała obrazki z bajek, potem malowała razem z synami. Zawsze były to jednak prace chowane do szuflady i puszczone w zapomnienie poprzez prozę życia codziennego.

   Talent Pani Sylwii ujawnił się, kiedy jako spełniona kobieta, matka dorastających synów, przyszła do „Medyka” i została uczennicą kierunku Terapia Zajęciowa. To w naszej szkole została „odkryta” przez mgr Lucynę Gąsiorowską, która popchnęła Ją do działania
i zachęciła do pracy twórczej-malarstwa.

   Pierwsza wystawa wyjątkowych i poruszających prac Pani Sylwii Szczuraszek odbyła się 23 marca 2019 roku w bibliotece szkoły. Zgromadziła ona mnóstwo gości. Oprócz Pani Dyrektor Urszul i Majewskiej, grona pedagogicznego  i słuchaczy „Medyka”, mogliśmy gościć wspaniałą rodzinę Pani Sylwii, Jej przyjaciół i licznych znajomych.

   Pani Dyrektor otwierając wystawę wraz z jej autorką podkreśliła, że takie chwile są wyjątkowe dla całej społeczności szkolnej. Twórczość Pani Sylwii zachwyca, skłania do refleksji gdyż pochodzi z najgłębszych zakamarków Jej duszy.

   Otwarcie wystawy było niezwykle wzruszające, a gdy autorka dziękowała za wsparcie wszystkim bliskim w wielu oczach pojawiły się łzy.

   To dopiero początek malarskiej drogi naszej wspaniałej artystki, ale będziemy
z uwagą śledzić karierę Sylwii Szczuraszek dumni, że wszystko zaczęło się w „Medyku”.