wydarzeniaSpotkanie z Gabrielą Kotas


   W czwartek 23 maja mięliśmy okazję gościć w bibliotece Medyczno-Społecznego  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Panią Gabrielę Kotas, pasjonatkę refleksologii, prowadzącą bloga „Pogodna dojrzałość”,  autorkę książek dla dzieci i poetkę.

   Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Centrum Urszula Majewska, która witając wszystkich zauważyła, że gość ma wiele wspólnego z obecnymi w czytelni biblioteki słuchaczami kierunku terapeuta zajęciowy, bowiem przez wiele lat pracowała w zawodzie, którego oni się właśnie uczą. Pani Gabriela opowiadała o swojej pracy z ludźmi chorymi i tymi w podeszłym wieku. Wspomniała także o tym, że w pewnym momencie swojego życia poczuła potrzebę zajęcia się innymi rzeczami i odreagowania w ten sposób codziennych stresów i trudnych sytuacji w kontaktach z podopiecznymi. Lekarstwem okazało się prowadzenie bloga oraz pisanie dla dzieci. Niezwykle ciepła i optymistycznie nastawiona do ludzi i świata osoba zaczęła przez wiersze i opowiadania tłumaczyć dzieciom pozornie zwykłe, ale często obce im w dzisiejszej rzeczywistości uczucia, zachowania i emocje. Pani Gabriela zdradziła nam też że jeden z jej tomików dla dzieci został samodzielnie zilustrowany przez dzieci, między innymi uczniów naszej inowrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Dowiedzieliśmy się też, że nasz gość tworzy również poezję dla dorosłych, czego dowodem były przywiezione przez niego pełne pozytywnej energii tomiki „Pogodna dojrzałość”, „Uśmiech codzienności” i „Anielska ławeczka”. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy przeczytanych przez autorkę wierszy, pełnych radości i zwykłej życiowej mądrości, mówiących o sprawach które często są dla nas tak oczywiste, że czasem wręcz ich  nie dostrzegamy.

   Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość nabycia książki z dedykacją. Byliśmy tylko  zawiedzeni faktem, że nie wystarczyło dla nas szydełkowych misiów, wykonywanych własnoręcznie przez Panią Gabrielę, wszystkie które przywiozła do Inowrocławia  zostały wykupione przez dzieci.

   Na zakończenie podziękowaliśmy poetce za przyjęcie naszego zaproszenia i przemiłe popołudnie, które mogliśmy spędzić w Jej towarzystwie. Otrzymaliśmy też obietnicę ponownego spotkania.