wydarzeniaKonferencja Naukowo-Szkoleniowa „Cukrzyca-trudna droga do akceptacji”


   Cukrzyca to choroba, którą określa się mianem epidemii XXI wieku. W ostatnich latach obserwuje się stały wzrost zapadalności  na cukrzycę. Dotyczy ona wszystkich bez względu na wiek. Działania o charakterze edukacyjnym, zwiększają świadomość społeczną na temat występowania choroby.

   Mając na celu edukację i promowanie zdrowego stylu życia dnia 11 marca 2016 roku  Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego stało się organizatorem konferencji naukowo-szkoleniowej pod hasłem „Cukrzyca-trudna droga do akceptacji”.

Konferencję podzielona została na dwie części teoretyczną oraz warsztatową.

   W pierwszej części, trudną problematykę związaną z cukrzycą, przedstawili zaproszeni przez dyrektora Centrum Panią Urszulę Majewską wybitni prelegenci Pan prof. dr hab. n. med. Roman Junik, który wygłosił wykład pod tytułem „Cukrzyca - problem interdyscyplinarny oraz Pani dr hab. n. med. Agata Bronisz, z wykładem „Metody leczenia cukrzycy. Znaczenie współpracy pacjenta z zespołem terapeutycznym w procesie lecenia”.

   Drugą część warsztatową konferencji poprowadzili nauczyciele „Medyka”:

  • Ewelina Miturska-Maj oraz Katarzyna Kłos – Zasady konstruowania zbilansowanej diety u pacjenta z cukrzycą;
  • Beata Pawlak - Edukacja z zakresu technik insulinoterapii;
  • Joanna Artkop oraz Joanna Cześniakowska - Pielęgnacja klienta z cukrzycą w gabinecie kosmetycznym;
  • dr Anna Basa - Opieka nad dzieckiem z cukrzycą.

   Uczestnicy warsztatów, mieli okazję do podniesienia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie opieki, pielęgnacji nad pacjentem z cukrzycą.

   Konferencja stała się również okazją, by wyłonić laureatów, ogłoszonego konkursu plastycznego pod hasłem: „Cukrzyca-trudna droga do akceptacji”. I miejsce zajęła - Joanna Gajb-Lewandowska, II miejsce zdobyły - Małgorzata Pozimka, Anna Bejgrowicz,  III miejsce zajęły Milena Kruszyńska, Lucyna Klimczak. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały: Magdalena Witkowska, Arleta Buczek, Żaneta Idziak, Sara Gawlik, Weronika Redman, Milena Lach, Anna Mielcarek.

   Na zakończenie konferencji wysłuchaliśmy koncertu muzycznego w wykonaniu artystów Pani Katarzyny Kucharskiej oraz Pana Tomasza Kucharskiego z zaprzyjaźnionej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

   Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konferencji.