wydarzeniaMiędzywydziałowy konkurs wiedzy o cukrzycy


   Cukrzyca to choroba cywilizacyjna XXI wieku szacuje się, że na tę chorobę cierpi nawet 3 mln Polaków. Ponad połowa osób dotkniętych cukrzycą nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma tą chorobę i jej nie leczy. Nieleczona lub źle leczona cukrzyca prowadzi do poważnych powikłań  takich jak: zawały, udary mózgu,  niewydolności nerek neuropatia czy utrata wzroku. Cukrzyca i jej powikłania stanowią jedną z pięciu najczęstszych  przyczyn zgonów.

   Corocznie 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji 14 listopada w naszej szkole odbył się „Międzywydziałowy konkurs wiedzy o cukrzycy”. Organizatorkami były    mgr K. Kłos, mgr B. Pawlak, mgr E. Komendzińska.

   Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o chorobie i jej powikłaniach. W konkursie wzięło udział 14 osób z różnych wydziałów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, które pozwolą na jeszcze większe zgłębienie wiedzy o tej chorobie. Każdy słuchacz, który uczestniczył w konkursie otrzymał nagrodę pocieszenia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce zajęły: Katarzyna Dombek, Agnieszka Pawlak, Alicja Wudarska
II miejsce zajęli: Jolanta Gajewska, Damian Kukowski
III miejsce zajął: Leszek Juśkiewicz

Wyróżnieni zostali: Karolina Jóźwiak, Magdalena Kucińska, Oliwia Duszyńska, Marlena Wiśniewska.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim wyróżnionym słuchaczom. Organizatorzy dziękują za udział w konkursie i miłą atmosferę.