wydarzeniaZasady udzielania pierwszej pomocy dla przedszkolaków


   Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dlatego „Medyk” uczy dzieci, które często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie.

   Zajęcia dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego u Natalki i Kubusia przeprowadziły uczennice z kierunku opiekunka dziecięca pod kierunkiem Moniki Kurzawy.

   Podczas zajęć, przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem  instruktorów mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Uczestnicy  spotkania otrzymali z rąk Pani dyrektor Urszuli Majewskiej „Dyplom Małego Ratownika oraz pamiątkowy medal.

   Szkolenie  miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.